Поврзете се со нас

Македонија

Гостивар се засили со играч за врска од Нигерија

Објавено

на

foto:www.facebook.com/KFGGostivari

Екипата на Гостивар се уште нема завршено со засилувањата за престојната сезона, а најновото име кое пристигна во повратникот во најсилната домашна конкуренција е Адаму Алхасан.

Алхасан е 22-годишен интернационалец од Нигерија кој е играч за врска. Тој во последните години настапувал во Турција, односно последен негов клуб е Анкара Кечиоренгучу.

Тој е трето потврдено засилување за гостиварци во последниве два дена, претходно пристигнаа Васко Василев и Амир Билали.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни