Поврзете се со нас

Англија

Големо дерби во третата рунда на англискиот Лига Куп (ФОТО)

Објавено

на

Неколку интересни премиерлигашки битки ни носи третата рунда во англискиот Лига Куп или популарниот Карабао Куп.

Ждрепката донесе занимливи парови од кои дефинитивно еден се издвојува како дерби на оваа фаза-тоа е соочувањето на „Сент Џејмс Парк“ меѓу Њукасл и Манчестер Сити.

Манчестер Јунајтед пак одбраната на трофејот ќе ја започне на домашен терен против Кристал Палас, а останатите парови кои се прволигашки пресметки се Астон Вила-Евертон, Брентфорд-Арсенал и Челси-Брајтон.

Средбите ќе се играат на 25 септември.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни