Поврзете се со нас

Одбојка

Ѓоргиев одличен во новата плејоф победа на АЦХ Љубљана

Објавено

на

АЦХ Волеј Љубљана на македонскиот репрезентативец Никола Ѓоргиев успешно го реши и вториот плејоф дуел против Фужинар во четвртфиналната рунда во првата лига на Словенија.

Во првата средба фаворитот славеше со 3-0 во сетови, додека пак сега Фужинар пружи поголем отпор и освои еден сет против Никола и пријателите (1-3 (15/25 16/25 25/21 16/25)).

Нашиот капитен беше расположен за игра и со 15 поени беше трет поентер во својот тим зад Шкет со 17 и Кок со 19.

Со ова АЦХ Волеј Љубљана си ја заврши својата задача во оваа фаза која ја минаа уште тимовите на Марибор и Камник.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни