Поврзете се со нас

Лига на нации

Фрустрираниот Роналдо повторно ја фрли капитенската лента и ги разочара Португалците (ВИДЕО)

Објавено

на

Португалија не успеа да го одбрани домашниот терен во пресметката со Шпанија, а поразот од 1-0 значеше дека „црвената фурија“ се враќа на првата позиција и ќе се бори за пехарот во Лигата на нации.

Ова беше болен пораз за Португалците кои имаа посакуван резултат до 88 минута кога Мората на асистенција на Нико Вилијамс ја замолкна Брага и ја однесе Шпанија на завршниот турнир во ова натпреварување.

Ваквиот резултатот донесе разочарување кај навивачите и фудбалерите, а во фокусот одново се најде Кристијано Роналдо и тоа се еден негов потег. Ветеранот немаше свој ден иако се најде во неколку добри можности за да на крајот ја фрли капитенската лента со што дефинитивно ги налути своите сонародници.

Ова не е негов прв ваков потег затоа што слична реакција имаше и по средбата со Србија во Белград во квалификациите за СП.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни