Поврзете се со нас

Македонија

Вардар се засили со поранешен стопер на Работнички

Објавено

на

Екипата на Вардар официјално го престави првото засилување во овој зимски преоден рок, играч на кој му е многу добро позната македонската сцена.

Имено нов член на „црвено-црните“ е 25-годишниот српски дефанзивец, Дејан Ѓуриќ. Ѓуриќ своевремено играше за Работнички, а во Скопје се враќа по епизодата во Мерани Мартвили од Грузија.

Тој во својата земја има играно за Раднички Сремска Митровица, Пролетер Нови Сад, ОФК Жарково.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни