Поврзете се со нас

Македонија

Уште една потврда за високите амбиции: И Мециновиќ ќе биде дел од Беса

Објавено

на

foto:www.facebook.com/besa.doberdoll

Екипата на Беса продолжува да биде супер активна во летниот преоден рок, а доведените засилувања јасно покажуваат дека амбициите се влез во Првата македонска лоига.

Ново име во редовите на клубот од Добри Дол е поранешниот младински репрезентативец на Македонија, Јасмин Мециновиќ. Мециновиќ има 32 години и е играч со огромно искуство, има променото многу клубови како во нашата земја, соседството, Европа, а може да се пофали и со настапи во Либан, Индонезија, Сингапур и Бангладеш.

Претходно Беса ги доведе Тофилоски, Драгарски, Емини, Борха, Алими, Садики и Адеми.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни