Поврзете се со нас

Европски првенства

Си ја исполни желбата: Португалски фан влета на теренот, дојде до Роналдо и направи спомен за цел живот (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/selecaoportugal

Португалија го потврди статусот на фаворит и славеше над Словачка со 3-2, резултат со кој ја продолжи победничката низа и со кој официјално обезбеди настап на Европското првенство кое се игра во 2024 година.

На овој дуел капитенот Кристијано Роналдо даде два гола, а со него беше поврзана и една интересна ситуација за која се погрижи еден негов сонардоник, фан.

Имено навивачот се реши да влета на теренот и воедно за цело време да се снима, па така доби доби спомен со него, притоа ја изведе фамозната прослава на идолот со што дефинитивно си ја исполни желбата со тоа што за ова дефинитивно ќе добие некаква казна.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни