Поврзете се со нас

Македонија

Шкендија ремизираше со Динамо Киев (Видео)

Објавено

на

Фудбалерите на Шкендија денеска одиграа контролен натпревар против славниот Динамо Киев и ремизираа со престижниот противник во рамките на своите подготовки во Анталија.

Тетовскиот клуб одигра 1:1 против украинскиот ривал во натпревар кој донесе по еден гол во двата дела, а на кој Шкендија повела во 26. минута со голот на Шала.

Динамо стигна до ремито со погодокот на Ванас во 60. минута, со што украинскиот тим ги поставил и конечните 1:1.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни