Поврзете се со нас

Балкан

Ристовски си постигна несреќен автогол, Динамо се спаси од нов срам во 94. минута (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/gnkdinamo

Динамо Загреб оваа сезоан е бледа сенка на шампионот кој доминира во Хрватска со години наназад, бидејќи од коло во коло продолжуваат да се редат разочарувањата за избраниците на Јакировиќ.

Поранешниот тренер на Ријека не успеа да го „изгасне пожарот“ на „Максимир“ и тимот не изгледа воопшто добро, а потврда за тоа е и денешното гостување кај Вараждин.

Динамо не знае за победа веќе на три гостински натпревари во низа, а денеска се спаси од нов срам и пораз длабоко во судиското продолжение.

Вараждин стигна до изненадувачка предност во 54-та минута кога при една мешаница автогол си постигна Стефан Ристовски, па домаќините беа блиску до сензација и големи три бода до самата завршница.

Во последните моменти, Канеко испрати употреблив центаршут во срцето на шеснаесетникот, а таму осамен беше Емрели кој погоди за 1:1 и поделба на бодовите во 94-та минута.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни