Поврзете се со нас

НБА

Пирс: Јокиќ го запечати МВП трофејот

Објавено

на

Foto:twitter.com/nuggets

Денвер Нагетс го доби дербито со Минесота Тимбервулс (116:107) и е на добар пат да го обезбеди првото место во западната конференција во НБА лигата.

Во прв план беше Никола Јокиќ кој испорача 41 поен со 11 скока и 7 асистенции и со тоа уште еднаш потврди зошто е меѓу најдобрите играчи на светот.

Со оваа партија Србинот е на добар пат да дојде и до третото признание за најкорисен играч, наградата МВП и тоа многу добро го знае легендарниот Пол Пирс.

-Јокиќ вечерва го запечати МВП трофејот, -напиша Пирс.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни