Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Ол-стар забивања на Едвардс и Вилијамсон (ВИДЕО)

Објавено

на

Средбите во НБА лигата одново донесоа мајстории, магија на асовите на теренот, а стандардно беа одбрани оние најдобрите кои се најдоа на најновата Топ 10 листа.

На врвот е Едвардс од Минесота кој имаше ол-стар забивање во соочувањето со Јута, слично како и Вилијамсон против Атланта. На одбројувањето има место и за Сагс и Инглс од Орландо, Хортон Такер…

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни