Поврзете се со нас

Англија

Четиригодишната ќерка на Варди употреби позната пцовка и го украде шоуто на шампионската парада на Лестер (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/LCFC

Џејми Варди како капитен на Лестер го водеше тимот кон враќањето во елитата и „лисиците“ се изборија за премиерлигашки статус, а воедно ја освоија и титулата во Чемпионшип лигата.

Лестер пред неколку години ја славеше историската титула во Премиер лигата и тоа беше момент кој никогаш нема да се заборави, но луѓето од овој град доживеаја нови специјални спомени и во Втората лига.

Трофејот од Чемпионшип лигата предизвика нова шампионска парада во Лестер, а овојпат шоуто го украла четиригодишната ќерка на капитенот.

Џејми Варди ги изнасмеал сите присутни за време на прославата, поставувајќи прашање за кое очигледно го знаеше одговорот.

– Оливија, кажи им лист, камен, ножички, – и порача Џејми на својата ќерка, по што малата Оливија одговара.

– Лист, камен, ножички – еб. те се!

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни