Поврзете се со нас

Македонија

Македонија го официјализираше кам-бекот на Попзлатанов во Ѓорче Петров (ФОТО)

Објавено

на

Македонскиот прволигаш, Македонија Ѓорче Петров официјализираше уште едно засилување за вториот дел од сезоната, а тоа е Јован Попзлатанов.

Попзлатанов во изминативе неколку месеци беше дел од Вардар, тим во кој пристигна од Македонија што значи дека тој сега прави кам-бек во составот од западната скопска населба. Јован е голем борец, може да покрие повеќе позиции и дефинитивно ќе биде значајно засилување за актуелниот освојувач на Купот на Македонија.

„Лавовите“ досега ги потвдија ангажманите на Андреј Јаго да Силва Мескита Алмеида и Драган Стојков.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни