Поврзете се со нас

Балкан

Крстовски стрелаше против Марибор (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:www.facebook.com/NKDomzale/

Македонскиот интернационалец, Марио Крстовски постигна гол во дресот на Домжале во соочувањето со Марибор во првата лига на Словенија.

Напаѓачот одлично се снајде по една грешка на гостите и донесе водство за Домжале во 11 минута. Меѓутоа во продолжението Марибор ги искористи шансите и преку Лорбер и Судани направи пресврт и ги освои трите бода.

Ова за Марио беше втор сезонски гол, првиот беше против Алуминиј во септември.

Домжале со 11 бода е на 8 место на табелата.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни