Поврзете се со нас

Боречки спортови

Конор не издржа и веднаш со сочна провокација се јави по интервјуто на Хабиб: Имаш нула сила, мече (Фото)

Објавено

на

blank

Хабиб Нурмагомедов го привлече своето внимание со последното интервју во кое говори дека не планира да се врати во октагоните и посочи дека стои на ставот дека и дефинитивно е пензиониран од овој спорт.

Дагестанецот притоа додаде дека тој е најдобриот и најсилниот борец во историјата на УФЦ, зборови кои очигледно не му се допаднаа на Конор Мекгрегор.

Мекгрегор ги искористи социјалните мрежи за да упати уште една провокација на адреса на Нурагомедов кој го порази во најголемата пресметка во историјата на УФЦ. Ирецот очигледно не може да преболи што нема да добие можност за реванш со Нурмагомедов кој посочи дека ниту една пара на светот не може да го натера да го промени мислењето и нема да го врати од пензија.

Мекгрегор ја искористи статистиката на Нурмагомедов за да потенцира дека дагестанскиот фајтер ја нема силата која ја прикажува во интервјуата.

– Осум нокаути/ технички нокаути од 30 борби= нула снага. Не заборавај го тоа, плишано мече, -напиша Конор на својот Твитер профил.

Мекгрегор од 27 свои борби, дури 19 ги добил со нокаут, но во кариерата има претрпено и пет порази, за разлика од Нурмагомедов кој нема ниту еден.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни