Поврзете се со нас

Шах

Интервју со светскиот првак Магнус Карлсен (ВИДЕО)

Објавено

на

Денеска на аеродромот во Скопје пристигна светскиот шампион во шах, Магнус Карлсен, кој допатува со цел да замине за Струга и да настапи за норвешкиот тим „Офершпил“ за време на шаховската „лига на шампионите“, односно турнирот кој е наречен Европски клупски куп.

На аеродромот во Скопје го пречекаа камерата на „Телевизија 24“ и новинарот Александар Табаковски.

Турнирот во Струга започна на 18 септември и трае 7 кола, заклучно со петок, 24 септември.

Победничкиот тим ќе биде прогласен за шампион на Европа.

 

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни