Поврзете се со нас

Свет

Големо признание за напаѓачот: Миовски доби место во тимот на сезоната во Шкотска

Објавено

на

foto:twitter.com/Record_Sport

Македонскиот репрезентативец, Бојан Миовски има одлична сезона во дресот на Абердин, сезона која дефинитивно може да му донесе значаен, голем трансфер во блиска иднина.

Ама во меѓувреме неговите добри партии добиваат признанија, па така нашиот ас доби место во тимот на сезоната во Шкотска. Во гласањето на колегите Бојан беше избран во нападот во формацијата 4-3-3.

Најголемиот дел од избраницте доаѓаат од Селтик и Ренџерс, односно освен Миовски од другите екипи се Лоренс Шанкленд од Хартс, Тио Бер од Мадервил и Овен Бек од Данди.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни