Поврзете се со нас

НБА

Ѓоковиќ делеше комплименти за Јокиќ, Никола му го прекина интервјуто (Видео)

Објавено

на

Фото: https://twitter.com/peytonwatson_

Новак Ѓоковиќ го искористи својот престој во Соединетите Американски Држави за во живо да проследи и еден атрактивен НБА натпревар, а на него Лос Анџелес Лејкерс се соочи со Денвер Нагетс.

Светскиот рекет број еден во живо ја проследи историската ноќ за ЛеБрон Џејмс, но и уште една доминантна вечер на Никола Јокиќ, неговиот сонародник кој со дабл-дабл беше најзаслужен за победата на гостите.

Ѓоковиќ бил во друштво на Владе Дивац, а присутните репортери го искористија присуството за да добијат изјава и негово мислење за Јокиќ и она што тој значи за Србија и кошарката.

Јокиќ влета среде интервју и истото беше прекинато, а на Ѓоковиќ не му пречеше да го прегрне и покрај предупредувањето за испотениот дрес.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни