Балкан

Балкан

ace kostoski
Балкан

Македонскиот репрезентативец, Александар Костоски забележа уште една двоцифрена партија за Питешти во првенството на Романија на гостувањето кај Орадеа. Овој пат нашиот ас постигна 11 поени со 1 скок, но неговиот тим претрпе пораз од 77-66. Домашниот тим ...
vojdan odbrana
Балкан

Војдан Стојановски и Бујукчекмече претрпеа очекува пораз од Фенербахче во денешниот меч од 23. рунда во турското првенство. Македонскиот репрезентативец и неговите колеги не се посрамотија против големиот фаворит и актуелен европски шампион, пружија одличен отпор за конечни на ...
pero-antic
Балкан

Тимот на Црвена Звезда во наредниот период нема да може да смета на услугите на поранешниот македонски репрезентативец, Перо Антиќ. Искусниот центар го повреди скочниот зглоб и сигурно ќе го пропушти дуелот со Реал Мадрид во Евролигата (петок ...
stojanovski-karsijaka
Балкан

Бујукчекмече на нашиот Војдан Стојановски претрпе драматичен пораз од Пинар Каршијака во денешната средба од 22 коло во турското првенство. Дуелот во регуларниот дел заврши без победник 90-90, по што се играа дополнителни пет минути во кои домаќините ...
vojdan vodi
Балкан

Македонскиот репрезентативец, Војдан Стојановски одигра на високо ниво на денешното гостување на Бујукчекмече кај Газиантеп турскиот шампионат, но неговиот ангажман и труд не беше доволен за позитивен резултат. Домашниот состав ги доби сите четири периоди и заслужено славеше ...
bube
Балкан

Македонскиот центар, Љубомир Младеновски со својата Илирија ја запиша првата победа во новата фаза во словенечкиот шампионат. Составот од Љубљана славеше над Рогашка со 84-79, а еден од најдобрите актери на теренот беше токму нашиот Младеновски. Репрезентативецот беше ...
mladenovski
Балкан

Македонскиот репрезентативец, Љубомир Младеновски одигра уште еден натпревар на ниво во шампионатот на Словенија во дресот на Илирија. Центарот беше одличен на гостување кај Петрол Олимпија и за 24 минути на теренот постигна 14 поени (0/1 за еден, ...
Stojanovski-Mons
Балкан

Кошаркарите на Бујукчекмече претрпеа очекуван пораз од Анадолу Ефес со 77-63 во натпреварот од 19. рунда во турското првенство. Фаворитот постепено ја градеше предноста, на полувреме имаше плус седум (36-29), позитива која беше допонително зголемена во продолжението. Американците Вимс ...
ace
Балкан

Македонскиот репрезентативец, Александар Костоски одигра уште една добра партија во романскиот шампионат во дресот на Питешти, а што е уште поважно неговиот тим како гостин оствари победа над Политехника Јаши со 95-88. По првите 20 минути домаќините имаа ...
pero-dule
Балкан

Српските медиуми во изминативе два дена излегоа со сензационална ексклузива дека има голем бунт во соблекувалната на Црвена Звезда, а дека истиот всушност го покренале капитенот Бранко Лазиќ и нашиот Перо Антиќ. Поради ваквите сериозни обвинувања во кои ...