Балкан

Балкан

Jordanco_DAVITKOV
Балкан

Една фотографија од сегашниот селектор на македонската сениорска кошаркарска селекција, Јорданчо Давитков не врати во времето на поранешна Југославија кога како играч на Годел Работнички во тоа време играше против големи имиња од редот на Паспаљ, Кукоч, Даниловиќ, ...
ante-nazor1
Балкан

Хрватскиот селектор, Александар Петровиќ по елиминарањето на хрватската репрезентација од осминафиналето на Европското првенство, дефинитивно си заминува од таа позиција, а на негово место медиумите почнаа со шпекулации дека веќе има нов кандидат. Се работи за поранешниот тренер ...