Балкан

Балкан

kostoski
Балкан

Нашиот репрезентативец, Александар Костоски заедно со неговите колеги од Питешти ја завршија оваа сезона во романскиот шампионат. Тие пред своите гледачи беа надиграни од Орадеа со 74-67 со што со вкупно 3-1 ја загубија четвртфиналната плејоф серија.  Во ...
vojdan
Балкан

Екипата на Бујукчекмече за која настапува нашиот Војдан Стојановски и во наредната година ќе биде дел од елитното друштво во Турција. Ова доаѓа по победата на гостински терен против Ушак Спортиф од 104-71 со што дефинитивно беше обезбеден ...
ace reakcija
Балкан

Александар Костоски со Питешти го загубија брејкот и сега губат со 2-1 во четвртфиналната плејоф пресметка против Орадеа во романскиот шампионат. Имено Аце и другарите доживеаа пораз на домашен терен од 83-70 и му дозволија на фаворитот на ...
pero so trenerot
Балкан

Екипата на Црвена Звезда од која дел е нашиот иксусен играч, Перо Антиќ од денеска има нов шеф на стручниот штаб. Имено клубот по поразот од Мега во домашниот шампионат реши да ја прекине соработката со Душан Алимпијевиќ ...
vojdan vodi
Балкан

Македонскиот репрезентативец, Војдан Стојановски имаше скромна партија во дресот на Бујукчекмече на денешниот меч против Тофаш во рамките на 28. коло во турскиот шампионат. Војдан беше во стартната петорка и за 27 минути на теренот уфрли пет поени, 3 ...
kostoski
Балкан

Македонскиот репрезентативец, Александар Костоски одигра добар меч за Питешти против Орадеа во разигрувањето за пехарот во Романија. Костоски со 13 поени (плус 5 скока и 2 асистенции) беше втор стрелец во својот табор, меѓутоа тоа не беше доволно ...
ace-pitesti
Балкан

Питешти на нашиот Александар Костоски имаше победнички старт на четвртфиналната плејоф серија против Орадеа во романскиот шампионат. Македонскиот репрезентативец и неговите колеги направија брејк и како гости славеа со 66-62. Тие ја имаа контролата и ги добија првите ...
stojanovski
Балкан

Македонскиот репрезентативец, Војдан Стојановски постигна 8 поени, 2 скокови и 3 асистенции на гостувањето кај Јешилгиресун Беледијеспор во турскиот шампионат. Меѓутоа Војдан со Бујукчекмече ја загуби оваа пресметка со 95-80 и до крајот, во последните три кола ги ...
kostoski-pitesti
Балкан

Македонскиот репрезентативец, Александар Костоски забележа уште една квалитетна партија, овој пат на гостински терен против Темишвар. Плејмејкерот со 16 поени, 4 асистенции и 3 скокови беше најдобар кај Питешти, но овој негов настап не беше награден или поточно ...
ace so navivaci
Балкан

Питешти на нашиот Александар Костоски ја прекина серија од пет порази во Романија и славеше над составот на Стеауа Букрешт со 77-69 во денешниот меч кој го одигра пред своите гледачи. Се беше решено во последниот период во ...