Балкан

Балкан

pero-antic
Балкан

Македонскиот центар, Перо Антиќ за кратко време одново ги освои симпатиите на навивачите на Црвена Звезда, а еден доказ за тоа што токму од нив беше избран за играч на месецот во таборот на „црвено-белите“ од Белград. Тој ...
SERBIA vs FRANCE
Балкан

Еден од милениците на српските навивачи, Владимир Штимац, се повлече од играње за репрезентацијата на Србија. Секогаш се одзиваше на поканата на селекторот и никогаш нереагираше дали ќе игра или не,дали ќе мавта со пешкирот од клупата за ...
crvena zvezda Tikves
Балкан

Компанијата „М6“ потпиша договор и стана спонзор на спортското друштво Црвена Звезда, со кој се опфатени фудбалскиот и кошаркарскиот тим преку брендовите „Тиквеш“ и „Белградска Индустрија Пиво (БИП)“. Претседателот на Собранието на спортското друштво Црвена звезда, Петар Шкундриќ му ...
250 skalila 1
Балкан

Во далечната 1987 година, на просториите на поранешна Југославија се удри ,,печатот’’ на новите златни момчиња на јуниорската кошаркарска репрезентација која во наредните години ќе жари и пали низ кошаркарскиот свет. На Светското првенство во Бормио, Италија, во ...
pero-crvena
Балкан

Поранешниот македонски репрезентативец и член на ,,Црвена Звезда”, Перо Антиќ во интервју за „Спортклуб“ изјави дека ова е неговата последна натпреварувачка сезона во кариерата и со доаѓањето во ,,црвено-белите” решен е да ја заврши својата кошаркарска кариера. – ...
Dusan Ivkovic
Балкан

Легендарниот српски кошаркарски стратег, Душан Дуда Ивковиќ за време на кариерата која му траеше скоро половина век, одбележа сјајни периоди, од време на време со падови и скокови, но и со ситуации кои многу тешко му паднале. Тој ...
duda-nole
Балкан

Новак Ѓоковиќ доби специјална покана да биде дел од свеченоста и да земе учество во прошталниот натпревар во чест на на кошаркарскиот тренер, Душан ,,Дуда” Ивковиќ. Популарниот ,,Ноле” доби задача од организаторот да одржи говор и успешно се ...
dule
Балкан

Одличниот кошаркарски стратег, Душко Вујошевиќ веќе со години има одредени здравствени проблеми и боледува од дијабетис, но сега тој како последица на гангрена мораше да остане без прст на левата нога за да не му се влоши состојбата, ...
Luka-Doncic-1
Балкан

Лука Дончиќ, најталентираниот млад кошаркар, кој беше еден од главните предводници на својата држава на Европското првенство во освојувањето на златниот медал, по пристигнувањето во Словенија, веднаш отиде да го посети својот дедо, кој е хоспитализиран во болница ...
pero-zvezda
Балкан

Пред два дена, голем дел од спрските медиуми ги открија платите на играчте кои играат во првиот тим на Црвена Звезда, со тоа што името на Македонецот Перо Антиќ беше на вррвот на листата, односно на второто место ...