Балкан

Балкан

vojdan
Балкан

Македонскиот репрезентативец, Војдан Стојановски и Бујукчекмече остварија нова важна победа во турскиот шампионат овој пат над Трабзонспор со што ја продолжуваат борбата за опстанок во елитното друштво. Двата состави добија по две четвртини, но домаќините во своите победнички ...
ace reakcija
Балкан

Александар Костоски и Питешти доживеаа драматичен пораз од Орадеа од 98-93 во првата романска лига. По 40 минути резултатот беше израмнет 81-81 по што се играа дополнителни пет минути во кои гостинските играчи беа за нијанса подобри, посконцетрирани ...
bube
Балкан

Македонскиот центар, Љубомир Младеновски прокнижи дабл-дабл учинок за Илирија на гостувањето кај Рогашка во словенечкиот шампион. Некогашниот член на МЗТ Скопје доби 25 минути од тренерот Дончиќ за кои реализираше 11 поени, 11 скокови и 2 асистенции, меѓутоа ...
vojdan odbrana
Балкан

Кошаркарите на Бујукчекмече остварија голема и супер значајна победа над фаворизираната Дарушафакаво во турскиот шампионат. Нашиот Војдан Стојановски и колегите го шокираат новиот освојувач на Еврокупот со 77-75 и на тој начин дојдоа до огромни два бода во ...
bube-ilirija-olimpija
Балкан

Македонскиот центар и репрезентативец, Љубомир Младеновски со Илирија доживеа очекуван пораз од Петрол Олимпија во првенството на Словенија. Олимпија го скрши отпорот на четата на Дончиќ во вториот дел за конечно славје на крајот од 89-66. Хроват со ...
kostoski
Балкан

Македонскиот репрезентативен ас, Александар Костоски со фантастична партија го одбележа гостувањето на неговиот Питешти кај Сибиу. Плејмејкерот беше најдобар стрелец (19 поени) и најдобар асистент (4 асистенции) во својот табор, плус собра два скока, меѓутоа тоа негово издание ...
vojdan
Балкан

Македонскиот репрезентативец, Војдан Стојановски одигра уште еден добар меч во Турција и беше втор стрелец за Бујукчекмече  на денешниот првенствен меч против Ескишехир. Во израмнет меч Војдан и другарите загубија на ова гостување со 76-72 и ја продолжија серијата на ...
ace reakcija
Балкан

Александар Костовски со Питешти доживеа убедлив пораз од Стеауа Букурешт од 80-59 во денешната средба од 26. рунда во романското првенство. Домаќините беа импресивни во првата (27-11) и последната четвртина (27-16), односно со тоа си овозможија да дојдат ...
kostoski vodi
Балкан

Македонскиот репрезентативец, Александар Костоски одигра клучна улога во денешниот триумф на неговиот Питешти над Клуж во романскиот кошаркарски шампионат. Во последните 90 секунди Костоски постигна 4 поени и запиша една асистенција со што го докрајчи противникот за конечни ...
ilirija-bube
Балкан

Љубомир Младеновски и Илирија забележаа убедлив триумф над Шентјур од 97-72 во словенечкиот шампионат. Домаќините уште од самиот старт покажаа дека имаат намера да дојдат до победата, односно тоа го најавија со фуризоната прва четвртина од 27-14. Таа ...