Поврзете се со нас

Балкан

Мадар има проблеми со видот откако беше удрен со предмет од фановите на Бешикташ (Видео)

Објавено

на

Фото: https://twitter.com/FBBasketbol

Вчерашното кошаркарско дерби меѓу Бешикташ и Фенербахче беше одбележано со еден инцидент, во кој неодговорен навивач го погоди со тврд предмет Јам Мадар.

Израелскиот кошаркар заврши на подлогата откако го почувствува ударот, а лекарскиот тим на Фенербахче мораше да му ја санира и видливата повреда на лицето.

Мадар го продолжи натпреварот, но денеска Фенер ја информираше јавноста дека Израелецот има проблеми со видот и побара одговорност од фановите на Бешикташ.

– По натпреварот, Мадар се пожали на делумно губење на видот, а ќе биде појасно каков проблем има по дополнителните детални прегледи, – велат од Фенербахче.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни