Поврзете се со нас

Балкан

Василев го напушти Берое и се пресели во Литванија, Бугарите со порака: Кога мислиш…

Објавено

на

foto:www.fiba.basketball/europe/u20b/2023

Македонскиот кошаркарски стручњак, Никола Василев нема повеќе да го води бугарскиот прволигаш Берое.

Кратко време траеше престојот на Василев кај нашите источни соседи, а причината за тоа е понудата која пристигна од Литванија да го води Мажеикиаи.

-Кога мислиш дека имаш искуство и се ви се случило, животот ве изненадува. Ја испочитувавме желбата на Никола Василев да прифати поголем предизвик. Со среќа нека е, -порачаа од Бероа.

Инаку Василев кој е актуелниот предводник на македонската младинска репрезентација го презема Мажеикиаи, тим кој е на 9 место по 8 кола во Литванија.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни