Балкан

Балкан

Ratko Varda
Балкан

Поранешната кошаркарска ѕвезда, Жарко Паспаљ имал здравствени проблеми и е хоспитализиран во болница во Сан Антонио. Според специјализираниот портал „Јурохупс“, легендарниот југословенски кошаркар пред неколку дена доживеал мозочен удар и сега се рехабилитира во болницата во Сан Антонио. ...
Miroslav Muta Nikolic
Балкан

Мирослав Мута Николиќ, кој е помошник селектор на Србија, во интервју за ,,Вечерни Лист” го објасни специјалниот однос со репрезентативците, што дури беше забележано и на Европскиот шампионат во Турција, кога Србија го освои сребрениот медал. Српскиот репрезентативец ...
pero-antic
Балкан

Македонскиот центар, Перо Антиќ за кратко време одново ги освои симпатиите на навивачите на Црвена Звезда, а еден доказ за тоа што токму од нив беше избран за играч на месецот во таборот на „црвено-белите“ од Белград. Тој ...
SERBIA vs FRANCE
Балкан

Еден од милениците на српските навивачи, Владимир Штимац, се повлече од играње за репрезентацијата на Србија. Секогаш се одзиваше на поканата на селекторот и никогаш нереагираше дали ќе игра или не,дали ќе мавта со пешкирот од клупата за ...
crvena zvezda Tikves
Балкан

Компанијата „М6“ потпиша договор и стана спонзор на спортското друштво Црвена Звезда, со кој се опфатени фудбалскиот и кошаркарскиот тим преку брендовите „Тиквеш“ и „Белградска Индустрија Пиво (БИП)“. Претседателот на Собранието на спортското друштво Црвена звезда, Петар Шкундриќ му ...
250 skalila 1
Балкан

Во далечната 1987 година, на просториите на поранешна Југославија се удри ,,печатот’’ на новите златни момчиња на јуниорската кошаркарска репрезентација која во наредните години ќе жари и пали низ кошаркарскиот свет. На Светското првенство во Бормио, Италија, во ...
pero-crvena
Балкан

Поранешниот македонски репрезентативец и член на ,,Црвена Звезда”, Перо Антиќ во интервју за „Спортклуб“ изјави дека ова е неговата последна натпреварувачка сезона во кариерата и со доаѓањето во ,,црвено-белите” решен е да ја заврши својата кошаркарска кариера. – ...
Dusan Ivkovic
Балкан

Легендарниот српски кошаркарски стратег, Душан Дуда Ивковиќ за време на кариерата која му траеше скоро половина век, одбележа сјајни периоди, од време на време со падови и скокови, но и со ситуации кои многу тешко му паднале. Тој ...
duda-nole
Балкан

Новак Ѓоковиќ доби специјална покана да биде дел од свеченоста и да земе учество во прошталниот натпревар во чест на на кошаркарскиот тренер, Душан ,,Дуда” Ивковиќ. Популарниот ,,Ноле” доби задача од организаторот да одржи говор и успешно се ...
dule
Балкан

Одличниот кошаркарски стратег, Душко Вујошевиќ веќе со години има одредени здравствени проблеми и боледува од дијабетис, но сега тој како последица на гангрена мораше да остане без прст на левата нога за да не му се влоши состојбата, ...