Поврзете се со нас

Балкан

Квалитетна партија на репрезентативецот: Мекиќ меѓу најефикасните во победата на Задар

Објавено

на

foto:www.facebook.com/kkzadar

Македонскиот репрезентативец, Адем Мекиќ имаше одлично издание за составот на Задар во рамките на третото коло во хрватскиот шампионат.

Задар без проблеми славеше над Алкар со 106:73, а еден од играчите кој остави најсилен впечаток беше токму нашиот Мекиќ кој со 15 поени беше втор стрелец во екипата (поефикасен беше само Кршеван со 16), плус собра 8 скока, запиша 7 асистенции и украде 3 топки.

АБА лигашот има три од три во домашното првенство, наредниот меч го игра против Морнар на 13 октомври и тоа во регионалното натпреварување.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни