Поврзете се со нас

Американски спортови

Брејди издоминира на НФЛ дебито во Германија (Видео)

Објавено

на

Том Брејди испорача вистинско шоу на првиот натпревар од регуларната сезона на НФЛ, одигран во Германија.

Минхен беше домаќин на дуелот меѓу Тампа Беј и Сиетл, на кој тимот на Брејди славеше со 21:16, а НФЛ легендата со своите потези му обезбеди победа на тимот на Баканирс.

Брејди имаше ефект од 258 јарди и иницираше два тач-дауна на својот тим, кој рано поведе со 21:3, што се покажа и како клучно за победата.

Преполната „Алијанц Арена“ била одличен домаќин на НФЛ дербито, по кое Тампа Беј стигна до ефект 5-5 во лигата.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни