Поврзете се со нас

Репрезентација

Андов назначен за нов селектор на македонската женска репрезентација

Објавено

на

Фудбалската федерација на Македонија го назначи Александар Андов за нов селектор на македонската женска А репрезентација.

Андов досега ја извршуваше функцијата асистент во стручниот штаб на досегашниот селектор, Кирил Изов.

Фудбалската федерација на Македонија  упатува благодарност до Кирил Изов за неговиот професионализам и посветеност во текот на извршувањето на селекторската функција. Во оваа прилика му посакуваме многу среќа во понатамошната кариера.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни