Поврзете се со нас

Свет

Шортс лидер во победата на Париз над Нантер (ВИДЕО)

Објавено

на

foto: www.bebasket.fr/ Julie Dumélié

Македонскиот репрезентативец, Ти-Џеј Шортс го предводеше неговиот Париз до победа над Нантер во средбата од првата француска лига.

Гостите беа далеку подобар, порасположен ривал на теренот и издвојуваа триумф од 98:67 и тоа во средба во која лидер беше Шортс со 18 поени на кои додаде 3 скока и 7 асистенции.

Париз има учинок од 6-2 и е на второто место во шампионатот.

Наредникот предизвик за Шортс и компанија е гостинскиот меч против Лондон Лајонс во Еврокупот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни