Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Проектил кој не се брани: Лазаров е автор на еден од најдобрите голови на завршниот турнир во ЛШ (ВИДЕО)

Објавено

на

Нашиот најдобар ракометар, Кирил Лазаров е автор на еден од најатрактивните голови на завршниот турнир во Лигата на шампионите, турнир што заврши со победа на Барселона.

Лазаров во битката за третото место даде еден погодок против Пари Сен Жермен, но токму тој проектил се најде во одбрано друштво на Топ 5 одбројувањето.

Мајсторијата на Кире беше рангирана на четвртата позиција, првото место е резервирано за Феран Соле и магијата во мечот со Алборг.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни