Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Дончиќ за историја, Вембањама со супер блокада, ол-стар забивање на Топин (ВИДЕО)

Објавено

на

Доста возбудувања донесоа средбите во НБА лигата кои дефинитивно беа одбележани од неверојатните изданија на Лука Дончиќ и Девин Букер, првиот уфрли 73 поени против Атланта Хокс, а вториот 62 кошеви против Индијана Пејсерс.

Од осумте средби ги имаме најубавите потези на денот, листа која со ол-стар потег ја предводи Оби Топин. Уживајте во мајсториите!!!

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни