Поврзете се со нас

Македонија

Тиквеш ја засили одбраната со стопер од БиХ

Објавено

на

foto: https://www.facebook.com/FCTikves1930Kavadarci

Тимот на ГФК Тиквеш доби ново име во дефанзивната линија, засилување од Босна и Херцеговина.

Се работи за 25-годишниот стопер, Алмир Чубара кој во Кавадарци доаѓа од Игман Коњица. Ова за него е прво искуство надвор од неговата татковина, а најпознатиот клуб за кого има настапувано во БиХ е Железничар.

Тој со македонскиот провлигаш потпиша едногодишен договор.

Претходно Тиквеш ги обезбеди услугите и на Наумовски и Шиков.

 

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни