Поврзете се со нас

Италија

Роналдо побара одобрување за новата фризура, ЕСПН го поздрави со оригинален твит (Фото)

Објавено

на

Кристијано Роналдо покажа  завидни технички квалитети и хируршка прецизност на вчерашниот тренинг на Јувентус, но денеска им го привлече вниманието на своите следбеници и на фановите на Инстаграм со најновата фотографија.

Португалецот се одлучи за нов имиџ уште пред почетокот на корона кризата, а долгата пауза му овозможи уште толку да ја пушти косата, што сега веќе не е изненадувачки неговиот „самурајски стил“.

Сепак, Роналдо денеска се прикажа во уште поопуштено светло, па побара од фановите да дадат мислење за неговата нова фризура.

– Одобрувате?, – гласи објавата на Роналдо на Инстаграм.

Истата набрзо наиде на безброј реакции, а мора да се напомене дека реакциите се измешани и има поделени мислења, но сепак твитот на ЕСПН се најде во прв план.

 

View this post on Instagram

 

Approved ? 🤔

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни