Поврзете се со нас

НБА

Непристојни звуци го прекинаа пресот на Дончиќ, Лука не можеше да поверува (Видео)

Објавено

на

Фото: https://twitter.com/dallasmavs

Лука Дончиќ одигра одличен плејоф натпревар против Оклахома Сити и го предводеше Далас до многу значајна победа на гостински терен, со која Маверикс израмнија во полуфиналната серија на Западот.

Словенецот очекувано бил и најинтересен за новинарите по завршувањето на дуелот, па одржал подолга прес-конференција со присуство на голем број претставници на медиумите.

Она што го изненади Лука, но и сите присутни се непристојните звуци кои го прекинаа за време на еден од одговорите, ситуација во која Словенецот не можеше да не изреагира.

– Се надевам дека не е во живо, – рекол Дончиќ со насмевка на лицето, пред да продолжи со својот одговор.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни