Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Харди „леташе“ и ги „запали“ Дончиќ и соиграчите (ВИДЕО)

Објавено

на

Пет натпревари се одиграа во НБА лигата, а од нив беа избрани најдобрите моменти, потези на денот.

Најновата листа брои десет мајстории и истата ја предводи членот на Далас Маверикс, Џејден Харди кој имаше висок лет, супер квалитетно забивање во соочувањето со Шарлот Хорнетс за ерупција на навивачите, но и на големо задоволство на Лука Дончиќ и остаантите.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни