Поврзете се со нас

Свет

Лукас Моура емотивно го прослави трофејот кој го прекина долгиот пост на Сао Пауло (Видео)

Објавено

на

Фото: https://twitter.com/SaoPauloFC

Лукас Моура реши да се врати во Бразил по истекот на договорот со Тотенхем, а таму му се приклучи на својот матичен клуб Сао Пауло.

По крајот на европската етапа од својата кариера, Моура инсистираше да се врати во редовите на Сао Пауло, а изминатиов викенд го освои и првиот трофеј.

Сао Пауло триумфираше во бразилскиот куп, со што го прекина постот во однос на освојување трофеи кој траеше цели 11 години.

Моура и самиот одамна немаше освоено трофеј бидејќи настапуваше за Тотенхем, па навистина емотивно го прослави успехот со неговиот нов клуб.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни