Поврзете се со нас

НБА

Јокиќ го реши Далас, па при поздравот го „пецна“ Дончиќ: Морав да те победам…(ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/SportalSrbija

Денвер Нагетс славеше победа над Далас Маверикс со 125:114 во средбата од НБА Купот, средба во која во главна улога беа балканските ѕвезди Никола Јокиќ и Лука Дончиќ.

Јокиќ беше вистински лидер кај Нагетс со 33 поени, 14 скока и 9 асистенции, а одлиен на другата страна беше Дончиќ со 34 кошеви, 10 скокови и 8 асистенции.

По натпреварот двајцата имаа срдечен поздрав, со разменија неклку зборови, речение со тоа што Србинот го „пецна“ ривалот.

-Морав да се победам да можам да се зафркавам цело време, до следниот пат, -му порача Јокиќ на Словенецот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни