Поврзете се со нас

Свет

Илиевски влезе и ја потврди победата на Кишварда (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:www.facebook.com/kisvardafc

Младиот македонски напаѓач, Марио Илиевски постигна гол за екипата на Кишарда на денешната пресметка против Ујпешт во првата унгарска лига.

Гостите останаа со играч помалку во 21 минута, а тоа домашниот тим знаеше како да го искористи и тоа со погодоци во второто полувреме.

Еден од стрелците беше нашиот младински репрезентативец (влезе во игра во 55 минута)  кој се најде на вистинското место во 75 минута и ги постави конечните 2-0. Ова за Марио беше петти лигашки гол во оваа кампања.

За Ујпешт во второто полувреме настапи и македонскиот интернационалец, Стефан Јефтовски.

Овде можете да го видите голот на Илиевски.

 

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни