Поврзете се со нас

Лига на нации

Холандија ќе биде домаќин на завршниот турнир во Лигата на нации

Објавено

на

Холандија ќе биде домаќин на завршниот турнир во Лигата на нации кој наредната година ќе се одржи од 14 до 18 јуни.

Имено Холандија ќе се бори за пехарот заедно со Хрватска, Италија и Шпанија со тоа што ждрепката за полуфиналето допрва ќе биде направен во јануари во Нион. Холандската фудбалска федерација одбра два градови каде ќе се играат натпреварите тоа се Ротердам и Енхеде.

Полуфиналињата ќе се играат на 14 и 15 јуни, додека пак финалето и борбата за третата позиција се закажани за 18 јуни.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни