Поврзете се со нас

Одбојка

Ѓоргиев на високо ниво, АЦХ Љубљана со победа го отвори полуфиналето против Помград

Објавено

на

АЦХ Волеј Љубљана на Никола Ѓоргиев го потврди статусот на фаворит и победнички ја отвори полуфиналната серија против Памвита Помград во најсилната одбојкарска конкуренција во Словенија.

Никола и неговите другари славеа со 3-0 во сетови со 25-15, 25-18 и 25-18 со што направија уште еден чекор до борбата за титулата. Инаку ова за АЦХ Волеј Љубљана беше 50. победа во актуелнава кампања, а во истата најистакнат беше токму нашиот репрезентативец Ѓоргиев со 18 поени.

Втората средба меѓу овие два ривали се игра на 13 април во Мурска Собота.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни