Поврзете се со нас

Македонија

Еурофарм Пелистер ја забележа првата победа во Суперлигата

Објавено

на

foto:www.facebook.com/hceurofarmpelister

Ракометарите на Еурофарм Пелистер ја забележаа првата победа во новата сезона во Суперлигата.

Бранителот на титулата лесно се справи со дебитантот во ова натпреварување Мулти Есенс кој го реши со 40-22. Голема е разликата во квалитет, искуство и тоа беше потврдено на теренот каде домашниот тим двете полувремиња интересно ги доби со идентичен резултат 20-11.

Најефикасен беше Костески со 9 голови, додека Узунчев со 5 ја предводеше листата на стрелци ја поразените.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни