Поврзете се со нас

Англија

Сунес го знае следниот потег на Салах: Тоа е ист случај како со Роналдо

Објавено

на

Foto:twitter.com/LFC

Мохамед Салах во изминативе денови е актуелен по конфликтот што го имаше со тренерот Јирген Клоп во пресметката со Вест Хем.

Напаѓачот реагираше нервозно како никогаш досега кога се подготвуваше да влезе во игра во второто полувреме, а по крајот на дуелот кратко им порача на новинарите дека ќе има пожар ако застане и разговара со нив.

Останува да се види дали ова ќе има влијание врз резултатите на „црвените“ во финишот на оваа сезона, сезона која пак според легендарниот Грем Сунес ќе биде последна за Салах на „Енфилд Роуд“.

-Има шанси тој да се договорил со Ливерпул на крајот од минатата сезона – летото минатата година. „О, има интерес од Саудиска Арабија“ – но тој им даде дополнителна година. Тоа е како [Кристијано] Роналдо во Манчестер Јунајтед, тој им даде уште една година, а потоа замина во Реал Мадрид [во 2009 година]. Мислам дека има можност тоа да биде случај. Со оглед на тоа што Салах сега има [речиси] 32 години, мислам дека беше фантастичен за Ливерпул, но мислам дека ја сврте главата.

-Тој се враќа во муслиманска земја, неговиот мајчин јазик, така што на негова возраст и сè друго, мислам дека има сите шанси тоа да се случи, -порача Сунес за „Токспорт“.

Офанзивецот има договор со премиерлигашот до 30 јуни 2025 година.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни