Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Вембањама го измести Дурент, па со брутално забивање ја круниса соло акцијата (ВИДЕО)

Објавено

на

Екипите на Сан Антонио Спарс, Лос Анџелес Клиперс и Њујорк Никс остварија победи на средбите кои се одиграа во НБА лигата.

Највозбудливо беше во Аризона каде Спарс направија големо изненадување и го добија Феникс Санс со 115-114 и тоа во средба во која губеа и со 20 разлика. Клубот од Тексас беше пред пораз на ова гостување но во завршните секунди успеа да постигне брзи четири поени и да дојде до голем триумф.

Воедно член на Сан Антонио го има и потегот на денот во НБА лигата-тоа е Виктор Вембањама кој му избега на Дурент, а потоа следуваше и моќно забивање во лице на Јубенкс.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни