Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Страшна асистенција и кош за победа на Кари, Јокиќ побрз од сирената (ВИДЕО)

Објавено

на

Новите пресметки во НБА ни донесоа нови возбудувања, акции и мајсторски потези од кои само оние најатрактивните, најубавите добија место на најновото Топ 10 одбојување.

На самиот врв е Кари кој постигна кош за победа против Оклахома, а претходно имаше и страшна асистенција до Пејтон. Кога е во прашање листата тука е и Јокиќ кој беше побрз од сирената, потоа Тарнер со блокадата против Кливленд, Куминга, Галинари…

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни