Поврзете се со нас

Шпанија

Малку лево, малку десно, па шах-мат: Меси е незадржлив на тренинзите на Барселона (ВИДЕО)

Објавено

на

Барселона се подготвува за продолжението на сезоната во Примера, а се чини најрасположен играч на тренинзите е капитенот Лионел Меси.

Во текот на вчерашниот ден излезе едно видео во кога Аргентинецот покажува голема желба, борба за игра на двете страни од теренот, дефанзивно и офанзивно за да денеска од актуелниот шпански шампион објават уште едно видео за Меси.

Аргентинецот гори за акција: Меси со два страшни потези покажа дека е во топ форма (ВИДЕО)

Тука Лео исто е незапирлив, оди десно, лево, па испраќа топка во празно по што добива повратен пас и ја тресе мрежата.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни