Поврзете се со нас

Свет

„Кралевите“ го освоија Купот на Шпанија, па го разбија покривот во соблекувалната (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/ACBCOM

Реал Мадрид со подобра игра во второто полувреме ја совлада Барселона и со тоа дојде до пехарот во Купот на Шпанија.

Реал доби уште една битка со Барселона и го освои трофејот во Купот на Шпанија

Клубот од Мадрид одигра ефикасно во вторите 20 минути, а во исто време и поцврсто во одбраната, поточно со тоа издание си го отвори патот до вториот пехар во актуелнава кампања со оглед на тоа што на почетокот на истата славеа и во Супер Купот.

Овој резултат донесе многу среќа и задоволство кај „кралевите“ кои и претераа при прославата во соблекуваната затоа што настрада покривот од страна на центарот Валтер Таварес.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни