Поврзете се со нас

Евролига

Евролига Топ 10: Лесор со брутално забивање го уништи сонародникот Поарје (ВИДЕО)

Објавено

на

Во кошаркарската Евролига се одигра 27. коло, а од истото беа избрани најдобрите моменти на натпреварите, поточно потезите на рундата.

Топ 10 листата ја отвара Сестина од Фенербахче со атракцијата против Басконија, додека пак ја затвара Лесор со бруталното забивање над сонародникот Поарје.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни