Поврзете се со нас

Балкан

Етеми со ремек дело ја завери победата на Коњаспор (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/konyaspor

Повремениот македонски репрезентативец, Валон Етеми постигна атрактивен гол во победата на Коњаспор над Пендикспор во првата лига на Турција.

Етеми доби шанса од клупата, но тоа не му пречеше во 73 минута да изведе мајсторија и со одмерен удар да ги потврди трите бода за неговиот тим (2-0).

Ова за Валон беше прв погодок во дресот на Коњаспор во шампионатот. Со 31 бод овој тим се наоѓа на 13 место на табелата.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни