Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Кралот „лета“ и на 40 години (ВИДЕО)

Објавено

на

Лос Анџелес не успеа да дојде до позитивен резултат на соочувањето со Сакраменто Кингс, но нивен член е автор на најубавиот потег на денот во НБА лигата.

Се работи за кој друг ако не Леброн Џејмс кој и во 40. година од животот е неверојатно подготвен, вистинска атлета која знае да „лета“ и атрактивно да забива како да е тинејџер.

„Кралот“ се проби во негов стил и заби преку Лен кој и го фаулираше во таа ситуација.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни