Поврзете се со нас

Свет

Кукоч објави фотографија од болница и ги изненади фановите (Фото)

Објавено

на

Фото: https://www.instagram.com/toni_kukoc7

Тони Кукоч неодамна беше главна ѕвезда на промоцијата на документарниот филм посветен на неговиот живот и професионална кариера, а утринава непријатно ги изненади фановите со фотографија од болница.

Кошаркарската легенда сама објави фотографија на својот Инстаграм профил, заблагодарувајќ им се на вработените во болницата и на докторите кои одлично се грижеле за него изминатите денови.

– Голема благодарност за докторите Колмен и Мајерс и останатите вработени во болницата кои одлично се грижеа за мене изминатите два дена. Исто така, благодарност до докторот Меденица кој е секогаш тука кога ми треба помош, се радувам на брзото закрепнување, – напиша Кукоч.

Хрватот кој неодамна го прослави 55. роденден, не откри каков здравствен проблем имал и зошто е во болницата Раш во Чикаго.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Toni Kukoč (@toni_kukoc7)

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни