Поврзете се со нас

Свет

Димитријевиќ во топ изборот на најубавите потези во ВТБ лигата (ВИДЕО)

Објавено

на

foto: www.unics.ru/

Македонскиот репрезентативец, Ненад Димитријевиќ доби ново признание и се најде во тимот на неделата во ВТБ лигата, но кога се работи за плејмејкерот тој доби место и во уште една категорија, најубавите потези.

Димитријевиќ одново се најде во тимот на неделата во ВТБ лигата (ФОТО)

За периодот од 22 до 28 јануари, Нено има еден од најмагичните моменти и тоа во соработка со Исмаел Бако со кого изведоа атрактивен цепелин.

Нивната мајсторија се најде на деветтото место, додека број еден е чудото на ЦСКА Москва и петте поени за само неколку секунди против Нижни Новгород.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни